Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Berchtesgaden - Orlie hniezdo za jeden deň | piatok, 26.7.2019 (2 miesta voľné)

Mám záujem (objednávkový formulár )


Jednodňový výlet do nemeckého Berchtesgadenu, dedinky na úpätí hory Kehlstein na ktorej stojí neslávne známe horské sídlo A. Hitlera, tzv. Orlie hniezdo.

Spoločne zavítame do národného parku Berchtesgaden, ktorý je jediným NP v Nemecku nachádzajúcom sa ešte v Alpách. Už od príchodu nás bude vítať panoráma štítov Bavorských Álp s najvyšším vrchom Watzmann, ktorý patrí do trojice najvyšších štítov Nemecka. Neďaleko mestečka Berchtesgaden, kde zaparkujeme naše auto sa nachádza osada Obersalzberg. V r. 1928 si tu vtedy ešte málo známy A. Hitler prenajal penziónik, kde písal svoju knižnú prvotinu a kde o päť rokov neskôr už ako ríšsky kancelár začal budovať po Berlíne druhé najväčšie mocenské sídlo nacistov, ktorému dal meno Berghof. O dvanásť rokov neskôr (v r.1945) bola celá osada aj s budovami kasární, či domami Goringa a Bormanna zbomardované a dnes už na týchto miestach stojí iba novovybudovaný hotel. 

Miestny autobus vybavený špeciálnou prevodovkou a motorom určeným na pohyb po ceste s 24% stúpaním nás vyvezie ku pokladni, kde si zakúpime lístky na kyvadlovú dopravu smerujúcu priamo pod Kehlsteinhaus. Prístupová cesta, ktorá bola vybudovaná súčasne s budovou Orlieho hniezda začala písať svoju históriu v r. 1936. O dva roky neskôr sa začala jej samotná výstavba tak, aby mohlo byť dielo v podobe horského sídla odovzdané ako dar k päťdesiatinám A. Hitlera. Podarilo sa. A aj vďaka tomu, že nebolo tak ako Bergof v r. 1945 zbomardované, môžme dnes toto historické miesto navštíviť. Po tom, ako prejdeme tunelom a následne sa vyvezieme výťahom (oba sú zachované v pôvodnom stave), poprechádzame sa vo vnútri sídla. V jedálni si odfotíme krb, ktorý venoval A. Hitlerovi Benito Mussolini, z izby E. Braunovej sa cez okno pozrieme na doluležiace jazero Konigsee a terasou, kde oddychovali priatelia a známy majiteľov sa presunieme na samotnú vyhliadku, kde uprostred je umiestnený vrcholový kríž Kehlsteinu.

 

 

 

PROGRAM:

odchod zo ZH o 03:00 hod, trasa cez BA smerom na Salzburg až do Berchtesgaden

návšteva Kehlsteinhaus (Orlie hniezdo), prehliadka ruín Obersalzbergu

Odchod do ZH o 17:00 hod

Príhod do ZH: cca do polnoci

 

 

Cena prepravy (1300km):  57€/osoba

 

zahŕňa: prepravu, diaľničné poplatky, parkovné

nezahŕňa: stravu, cenu lístka na autobus (2x4,10€), vstupné na Orlie hniezdo (16,60€)

 

 

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac