Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Budapešť - perla na Dunaji | sobota, 8.6.2019

Mám záujem (objednávkový formulár )


Budapešť je pre mnohých návštevníkov láskou na prvý pohľad, iní ju začnú obivovať až po určitej dobe. V jednom sa však všetci zhodujú: Budapešť je jedným z najkrajšie položených miest sveta. Široký prúd rieky Dunaj delí skoro dvojmiliónovú metropolu na hornatú časť Buda a rovinatú Pešť. 

Množstvo historických pamiatok v podobe Kráľovského paláca a chrámu Matyása Korvína na Hradnom vrchu, či Baziliky sv. Štefana, ktorý v r. 1000 založil maďarský štát spolu s cirkvou a mnoho ďalších spravili z Budapešti mesto vyhlásené za súčasť Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. 

Do Budapešti sme sa zamilovali aj my. Napriek značnej rečovej bariére, ktorá nás zakaždým odrádzala od návštevy tejto metropoly, ktorá je neoficiálne hlavným mestom strednej Európy. Osud tak chcel, že sme predsa len do nej zavítali a čím častejšie sme ju navštevovali a postupne spoznávali jej pamätihodnosti, frekventované uličky i skryté zákutia, nebadane nám prirástla k srdcu.

Preto vždy, keď máme príležitosť, tešíme sa opäť na jej atmosféru, ľudí i nové zážitky. A tentokrát chceme aj Vám prostredníctvom nami organizovaného jednodňového výletu sprostredkovať všetky TOP a NAJ mesta, ktoré je právom nazývané aj Parížom východu. 

 

PROGRAM:

06:00 hod - odchod zo ZH, (nástupné miesta Hodruša-Hámre, ZC, NB)

09:00 hod - Budapešť - začiatok prehliadky

Námestie sv. Štefana (Bazilika sv. Štefana - výstup na vyhliadku na veži)

Parlament, Szechényiho most

Námestie hrdinov (pamätník Millénia, mestský park Városliget, hrad Vajdahunyad)

Aquincum (ruiny niekdajšieho rímskeho tábora a mesta z roku 106 n.l.)

Budínsky hradný vrch, Rybárska bašta, Gellértova vyhliadka

21:00 hod - predpokladaný príchod domov

 

 

Aj keď sa môže zdať, že ku jednotlivým pamätihodnostiam sa veľmi nachodíme, nebude tomu tak. Na presuny využijeme dopravu historickým metrom, ktoré je druhé najstaršie v Európe. Cena lístka je 5€/deň.

 

No a ako lahôdku ponúkame možnosť stráviť krátku chvíľu na kávičke a dezerte vo vychýrenej budapeštianskej kaviarni New York café, ktorá bola svojho času najkrajšou kaviarňou na svete. Vďaka výnimočne bohato použitým materiálom a pompéznosti ju často porovnávali s palácom bavorského kráľa Ľudovíta II. Prepychovo zdobený interiér a lustre z benátskeho kryštáľu tu visia dodnes, a keďže je kaviareň neustále v prevádzke, jej dvere budú otvorené aj pre nás.

 

CENA PREPRAVY: 28€/osoba

 platené vstupy sú iba na vyhliadku Baziliky sv. Štefana (600HUF/2€) 

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac