Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Čiernohronská železnička a Lesnícky skanzen Vydrovo | pripravujeme na rok 2020

Mám záujem (objednávkový formulár )


Historická Čiernohronská lesná železnica je jednou z najväčších turistických atrakcií Horehronia a Stredného Slovenska. Kedysi vozila malebnou dolinou Čierneho Hrona drevo, dnes vozí turistov.

Jazda v drevených vagónikoch sprevádzaná pískaním lokomotívy nádherným vidieckým prostredím a očarujúcou prírodou bude aj pre nás určite zážitkom. 

Po 4km dlhej jazde z Čierneho Balogu nás vláčik spoľahlivo dovezie až na konečnú, kde sa nachádza areál Lesníckeho skanzenu Vydrovo.

Je to prírodné múzeum, ktoré návštevníkom priblíži hodnoty lesa a význam lesníkovej práce v ňom. Bol vybudovaný štátnym podnikom Lesy Slovenskej republiky a na „ chodníku lesného času“ dlhom 3 km, sa zoznámime s hospodárením v lese, s lesnou históriou, technikou, náradím, spoznáme obyvateľov lesa, nielen tých dvojnohých i umelecké diela, ktoré les vytvoril. 

Náučný chodník pozostáva z 84 zastavení s podrobnými vysvetlivkami v slovenskom i anglickom jazyku. Jednotlivé vystavené tabule dopĺňajú čarovnú atmosféru lesa spolu s mnohými zaujímavými exponátmi a predovšetkým prirodzenými lesnými stanovišťami ponúknu objavné pohľady na životodarné schopnosti lesa. Určite nás však zaujmú aj živé obrazy z histórie, súčasnosti a budúcnosti lesníctva.

 

 

Cena obojsmerného lístka na železničku Č.Balog-Vydrovo: 9€ dospelý/4,50 dieťa 

Vstupné do skanzenu: 1€ dospelý/0,70 dieťa

Cena prepravy ZH-Č.Balog a späť: 16€

video z výletu: https://www.youtube.com/watch?v=AJVAmarYKcE

 

 

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac