Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Dětenice - stredovek na vlastnej koži | termín pripravujeme

Mám záujem (objednávkový formulár )


"Co chcete žrát, holoto?"... tak týmito slovami nás predčasom vítali v jednej českej hospode. Zvonku nenápadná budova sa po prejdení jej prahom zmenila na typickú stredovekú krčmu a my sme sa razom ocitli niekoľko storočí pozadu. Takmer vyhorené hrubé sviečky na masívnych stoloch ako jediné osvetlenie veľkej kamennej pivnice a znejúce tóny stredovekej hudby spolu dokonale vytvárali ponuré prostredie typické pre túto dobu. O jedle, pardón žrádle, ktoré sme si vybrali zo žrádelníkov a ktoré sme potom prstami konzumovali sa rozpisovať nebudem. Jednak by to bolo nadlho a jednak by sa to ani nedalo. To sa musí jednoducho zažiť. A netreba sa uraziť ani na hlášku "No konečnĕ už táhnete domů", ktorou Vás tak od srdca vyprevadia z krčmy. V stredoveku si totiž na etiketu veľmi nepotrpeli.

Toľko náš autentický zážitok z návštevy stredovekej krčmy v českých Děteniciach. Okrem krčmy sa v areáli nachádza aj zámok a rovnako aj pivovar, kde varia skutočne lahodné pivo. Okrem kulinárskych zážitkov je možnosť zúčastniť sa aj pravého stredovekého programu, kde čarodejníci, šermiari, tanečníčky, či fakíry predvedú svoje umenie. A aby návštevníci nemuseli hneď po vystúpení opúšťať tieto priestory, je pre nich pripravené ubytovanie. A ako inak, v typickom stredovekom hoteli. Izby sú zariadené v sedliackom alebo rytierskom štýle. Takže o zážitok nielen denný, ale aj nočný je postarané. V noci sa totiž hotelom ozýva zavíjanie túlavých psov, vŕzgajúce schody alebo búchanie na dvere.

Tak čo, presvedčii sme Vás o tom, že návšteva stredovekých Děteníc sa skutočne oplatí? Ak nie, možno Vás presvedčí pripravený program:

 

1. deň: cesta do severočeských Děteníc nachádzajúcich sa blízko Českého raja

  • ubytovanie na 1 noc v Resorte Dětenice v stredovekom hoteli
  • pohár  čarodejníckych bubliniek na uvítanie
  • bohaté stredoveké bufetové raňajky pripravované v čiernej kuchyni pred očami hostí
  • autentický stredoveký večerný program s fakírom, ohňovou show, súbojom šermiarov, tanečnicami, živou hudbou a dalšou zábavou
  • poriadna trojchodová večera (domácí nakladaný hermelín, kuracie stehenné jemné mäsíčko, pečený zemiak, grilovaná kukurica, 2 druhy omáčok, malý peceň chleba, domácí zámocký koláč)
  • 30 minutová prehliadka dětenického pivovaru s ochutnávkou piva
  • priehliadka parku a barokového dětenického zámku s barokovými a renesančnými maľbami a zbierkou zbraní

2. deň: presun do oblasti Českého rája, návšteva Prachovských skál, ubytovanie sa na jednu noc bez stravy

3. deň: cestou domov návšteva stredovekých skalných hradov - Trosky a Drábske světničky

 

Cena: 159€ 

zahŕňa: prepravu ZH-Dětenice-Jičín a späť, v rezorte Dětenice polpenziu, večerný program, vstupy do zámku a pivovaru, ochutnávku piva, sekt na privítanie, ubytovanie v dvojposteľových izbách na dve noci (stredoveký hotel Dětenice a v penzióne v Českom raji)

výlet je určený pre max. 9 ľudí

viac info o rezorte nájdete na: https://www.detenice.cz/home/

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac