Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

kúpeľná Budapešť | 22.-24.3.2019 (pia-ne)

Mám záujem (objednávkový formulár )


Budapešť sa právom nazýva Parížom východu.

Okrem toho, že sa tu nachádzajú skutočné historické skvosty v podobe budov a pamätníkov, mesto je známe predovšetkým svojimi termálnymi prameňmi. Je ich tu zhruba 123 a viacero z nich je súčasťou termálnych kúpeľov. A práve ich počet robí Budapešť jediným hlavným mestom s prívlastkom kúpeľné hlavné mesto.

Začiatkom roka sme vycestovali do Budapešti, aby sme získali prehľad o týchto kúpeľoch, o ich možnostiach, rozsahu a kvality služieb. Navštívili sme troje kúpele, ktoré sú označované za najlepšie a dá sa povedať aj naluxusnejšie. Vybrali sme sa preskúmať turecké kúpele Rudas, najstaršie historické kúpele Gellért a kúpele s najrozsiahlejším wellness komplexom Széchenyiho kúpele. A práve posledné dva wellness kúpele sme zahrnuli aj do nášho kúpeľno-poznávacieho trojdňového výletu.

Program bude pozostávať z doobedňajších prechádzok po zaujímavých historických miestach najmä v budínskej časti Budapešti a podvečerné chvíle budeme tráviť wellnesom v kúpeľoch. 

 

PROGRAM:

1.deň - piatok

09:00 hod - odchod zo ZH, ubytovanie sa, návšteva najstarších budapeštianskych kúpeľov Gellért, večerná prehliadka mesta - vyhliadka Gellért hégy

2.deň - sobota

09:00 hod - prehliadka budínskej časti mesta - Budínsky hrad, Rybárska bašta, kostol sv. Matúša

15:00 hod - návšteva Széchenyiho kúpeľov

3.deň - nedeľa - širšie centrum mesta - prehliadka Baziliky sv. Štefana, budova Parlamentu

 

Podrobnejšie info:

preprava 9-miestnym minibusom ZH-Budapešť a späť, preprava po meste prostredníctvom historického metra (celodenný lístok: 1650HUF/5€)

vstupy do kúpeľov si hradí každý účastník individuálne pri pokladni (Gellért kúpele: 5800HUF/18€, Széchenyi kúpele: 5800HUF/18€) 

ceny zahŕňajú celodenný pobyt v areáli so saunami bez obmedzenia, povinná plavecká čiapka pri vstupe do plaveckých bazénov

ubytovaní budeme v malom apartmánovom dome bez stravy v centre mesta Millenium Aparments

 

Cena prepravy spolu s ubytovaním na dve noci bez stravy: 119€

 

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách