Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Ľadový dóm na Hrebienku, vyhliadka na Bachledke | sobota, 23.2.2019

Mám záujem (objednávkový formulár )


Vyberte sa s nami opäť do Vysokých a aj susedných Belianskych Tatier. Keďže vysokohorské chodníky sú už dávno uzatvorené, pojmeme tento deň kultúrne a viac než zábavne.

Prvá naša zastávka bude v Bachledovej doline, kde navštívime  Chodník korunami stromov. Spoločne sa prejdeme po 1,2 km dlhej trase vedúcej pomedzi vrcholky stromov a z veže vysokej 32m si za priaznivého počasia vychutnáme výhľady na štíty Belianskych Tatier, neďaleké Pieniny i Zamagurie.

V prípade nepriaznivého počasie, príp. ako náhradný program pre tých, ktorí už prechádzku po Chodníku v korunách stromov absolvovali, ponúkame možnosť navštíviť galériu Tricklandia v Starom Smokovci. Je plná obrazov inšpirovaných Dobšinského rozprávkami a sú plné ilúzií a čarov.

Následne sa presunieme do Starého Smokovca a buď pešo alebo zubačkou sa vyberieme smerom na Hrebienok, kde na nás už budú čakať sochy vytesané z ľadu. V dňoch od 12.-13.1.2019 sa v týchto priestoroch konal už siedmy ročník Tatry Ice Master, kde počas dvoch dní ľadoví sochári z deviatich krajín vdýchli život 50 tonám ľadu a  premenili ich na  40 unikátnych ľadových sôch s tématikou "Ghotic". 

Prehliadku ukončíme vstupom do neďaleko stojaceho ľadového chrámu vznešeného mena Ľadový dóm. Táto každoročná zimná atrakcia je tento rok vytesaná do podoby Baziliky Sv. Petra v Ríme spolu s Berniniho kolonádou. Na tomto majstrovskom diele sa podieľalo kompletne 17 sochárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Walesu a z USA. 

Ešte predtým si však odskočíme na 20 min. vzdialenú Reinerovu útulňu, pred ktorou bude stáť zo snehu vytesaný Betlehem. Jeho autorom bude tak ako každý rok chatár z Reinerky pán Petras.

V prípade dostatočnej snehovej pokrývky je možnosť presunúť sa späť do Starého Smokovca na sánkach. V opačnom prípade je možnosť pešieho presunu po 2,5 km dlhej asfaltovej ceste, príp. využiť dopravu zubačkou. 

 

Program:

08:00 odchod zo ZH parkovisko II.ZŠ

12:00 Chodník korunami stromov (vstupné na vyhliadku 9€, možnosť pešieho presunu - 45min, príp. využitie lanovky - obojsmerný lístok 11€)

12:00 Tricklandia - galéria obrazov plných ilúzií (náhradný program v prípade nepriaznivého počasia, príp. výber namiesto vyhliadky, vstupné 8€)

15:30 výstup na Hrebienok (pešia túra cca 1 hod, príp. zubačka spiatočný lístok 11€/jednosmerný 10€)

17:00 krátka túra ku Reinerovej útulni ku Betlehemu zo snehu

18:00 sánkovačka z Hrebienka, event. peší presun - 30min., príp. zubačka

18:30 odchod zo Starého Smokovca

21:30 príchod do ZH

 

Cena prepravy: 18 €

video z výletu: https://youtu.be/BAcvlKuXSyk

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách