Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Medvedia tiesňava - Bärenschützklamm | piatok, 8.5.2020

Mám záujem (objednávkový formulár )


Atraktívny výlet do Fischbacherských Álp, ktoré sú zaujímavé a naozaj výnimočné svojou krásou. Vďaka kryštalickým horninám, ktoré tvoria túto oblasť a množstvom jaskýň a krasových javov sa táto oblasť stala turisticky veľmi lákavou. O tom sme sa presvedčili aj my a radi by sme touto cestou sprostredkovali tento úžasný zážitok aj ostatným.

Prechod samotnou Medveďou tiesňavou trvá cca 3 hodiny a vedie ho na začiatku široký chodník lesom. Po prejdení vstupnej brány nás už budú čakať drevené mostíky a rebríky zabezpečené zábradlím. Popri vápencových skalách vystúpame takmer 450 výškových metrov. Garantujem Vám, že fotoaparáty ani nebudete vypínať, pretože kdekoľvek sa pozriete, uvidíte nádherné skalnaté útvary a povedľa stekajúce vodopády. 

Na konci tiesňavy sa na lúke nachádza chata, kde sa môžeme osviežiť  a v prípade záujmu ďalej vystúpiť na najvyšší vrch v tejto oblasti – Hochlanstch, ktorý sa vypína do výšky 1720 m.n.m. Cestou ku nemu sa zastavíme pri horskom kostolíku Schüsserlbrunn, ktorý je vsadený do skalnej steny.

 

Pozrite si aj krátke video jednej z našich návštev:

https://youtu.be/WzXfg0k389I

 

Trasa:
Mixnitz, parkovisko  – Mauthaus, vst. brána do Medvedej tiesňavy  – Medvedia tiesňava – Almgasthaus Zum Guten Hirten 1260 m – Steirischer Jokl 1398m – pokračovanie ťažšou trasou na Hochlantsch 1720m so zostupom ku jazeru Teichalm, príp. možnosť ľahšej trasy späť na parkovisko v Mixnitz

Trasa: tiesňava a späť bez vysokohorskej túry na Hochlantsch: 12,2 km / 5:24 hod

 

Cena prepravy:    33€

zahŕňa: dopravu mikrobusom, sprievod, mapu okolia

nezahŕňa: poistenie, vstupné do tiesňavy (3,50€)

Nástupné miesta: Hodruša-Hámre, ZH, ZC, NB, BA

  

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac