Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Plavba po podzemnom jazere Seegrotte | pripravujeme

Mám záujem (objednávkový formulár )


Z dôvodu dočasného pozastavenia prehliadok bane Seegrotte, výlet prekladáme na iný termín.

 

 

 

Tento rok sa nám akosi roztrhlo vrece s plavbami na lodiach. Po plavbe loďou Kaiserin Elizabeth II. po Dunaji a plavbe loďkami cez Baťov kanál Vám ponúkame ďalšiu plavbu. Tentokrát to bude plavba po najväčšom európskom podzemnom jazere Seegrotte nachádzajúcom sa v rakúskom mestečku Hinterbrühl.

Seegrotte sa dá voľne preložiť ako jazerná jaskyňa. Je to podzemný komplex, ktorý v minulosti slúžil ako baňa na sádrovec. V r. 1912 pri nesprávnom odpale nastal posun pôdy a do bane sa dostala voda v objeme 20 miliónov litrov a vytvorila jazero s rozlohou 6200 m2. Dnes je z bývalej bane jedna z najobľúbenejších atrakcií v Rakúsku, ktorá poskytuje nemenej atraktívnu plavbu motorovým člnom. 

Prehliadka bane spolu s plavbou trvá zhruba 45 min. preto nám zostane ešte dostatok času aj na návštevu ďalšej z rakúskych atrakcií, ktorou je Dom morí. Jedná sa o podobnú akvarijnú a zoologickú výstavu akou je Tropicárium v Budapešti. Zatiaľ čo tá je umiestnená v nákupnom centre, Dom morí sa nachádza v 11 poschodovej budove. Súčasťou prehliadky je možnosť zhliadnuť kŕmenie žralokov či plazov. 

V prípade dostatočnej časovej rezervy pridáme aj zastávku v centre Viedne, kde sa prejdeme centrom mesta a poprechádzame sa pred známymi historickými budovami a pamätihodnosťami. 

 

PROGRAM:

07:00 hod - odchod zo ZH, nástupné miesta Hodruša-Hámre, Hliník nad Hr., ZC, NB

10:00 hod - Hinterbrühl, prehliadka bane s plavbou po jazere (dospelý 12€/dieťa 8€)

12:00 hod - Viedeň, Dom morí (dospelý 19€/dieťa 9€)

14:00 hod - prehliadka centra mesta

17:00 hod - odchod domov

20:00 hod - predpokladaný príchod domov

 

Cena prepravy: 29€

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac