Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Prachovské skály v Českom ráji | 11.-15.9.2019 (streda-nedeľa)

Mám záujem (objednávkový formulár )


Najlepšou pozvánkou do tejto malebnej oblasti je jej samotný názov - Český ráj.

Od chvíľe, kedy okúzlení kúpeľní hostia takto pomenovali najbližšie okolie Sedmihoriek, pretieklo veľa vody v rieke Jizere, Žehrovke či Cidline a po cestách prešlo niekoľko generácií nadšených turistov. 

Oblasť sa rozprestiera na území troch krajov (Stredočeský, Královohradecký a Liberecký) a je to skutočne "ráj na pohled". Ťažko hľadať porovnanie, pretože toľko krás na relatívne malom priestore inde skutočne nenájdeme. Typické sú pieskovcové skalné mestá, ktoré navštevujú milovníci kľudnejších putovaní, ale aj horolezci, turisti, či sviatoční výletníci. Je to miesto, kde takmer na každom kroku narazíme na hrady, či zámky stojace tu už od Stredoveku. Spolu s bizarnými skalnými útvarmi a a lesnými porastami tvoria dokonalé súznenie. 

Na našom 5-dňovom putovaní sa budeme snažiť ukázať Vám to NAJ z toho čo Český ráj ponúka. Prejdeme sa známymi Prachovskými skálami s úžasnými vyhliadkami, budeme putovať po nejednej náučnej stezke, navštívime stredoveké hrady a zámky a vyberieme sa spoločne po stopách filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. V maličkej filmárskej dedinke Vesec u Sobotky uvidíme známe domčeky a budeme stáť pod skalou kde Vašek dostal výprask. Minulý rok sme si pri našej návšteve dali tú námahu, aby sme vypátrali aj filmovú chalupu, kde Vašek trávil prázdniny. Boli sme úspešní, a tak Vám ju na tomto výlete môžme ponúknuť ako ďalší zaujímavý výletný cieľ.

Program sme zostavili naozaj bohatý a rovnako sa nám podarilo zabezpečiť aj ubytovanie pre 9 ľudí na chalupe, ktorá nám umožní stráviť príjemnú dovolenku, a to nielen komfortom, ktorý ponúka, ale hlavne jej polohou.

Ale to sa už nechajte prekvapiť.

 

PROGRAM:

1.deň (pondelok): ZH-Mladá Boleslav - zámek Stránov - Drábské světničky - pozostatky skalného hradu z 13.storočia, krátka prechádzka cez Studený průchod (1-2m úzka skalná tiesňava) - ubytovanie sa 

2.deň (utorok): Jičín - mesto rozprávky o Rumcajsovi - Prachovské skály - najznámejšie skalné mesto s 13 vyhliadkami, od roku 1933 chránená prírodná rezervácia, 4 km okruh, Podtrosecké údolí so zrúcaninou hradu Trosky (Bába a Panna)

3.deň(streda): Hruboskalsko - lázne Sedmihorky - zámok Hrubá skála - hrad Valdštejn - Kopicův statek - filmová chata (Jak dostat tatínka do polepšovni)

4.deň (štvrtok): Vesec u Sobotky (filmárska dedina) - hrad Kost - údolí Plakánek - Podsemínsky mlýn - rybníky Vidlák, Věžák a Nebákov

5.deň (piatok): odchod domov - zastávka v Mladej Boleslavi

 

Cena prepravy s ubytovaním bez stravy: 179€

ubytovanie na chalupe: http://stupna.hrebik.com/cs/uvod/#ubytovani 

stravovanie: vlastné, osvedčilo sa nám grilovanie na terase, príp. návšteva miestnych hospůdek

 

Fotoreportáž z nášho pobytu v Českom ráji v novembri 2017

http://www.snamitour.sk/clanok/cesky-raj-skalnych-utvarov-a-hradov-raj

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac