Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

prechod tiesňavou Ötschergraben v Rakúsku | sobota, 5.10.2019 (6 miest voľných)

Mám záujem (objednávkový formulár )


Vedeli ste o tom, že aj naši rakúsky susedia majú svoj "Grand Canyon"? Nachádza sa necelých 200 km od slovenských hraníc, konkrétne v regióne Mostviertel v Dolnom Rakúsku. Reč je o tiesňave Őtschergraben, ktorá je nielen jednou z najkrajších rakúskych roklín, ale pýši sa aj prívlastkami najdlhšia, najužšia a zároveň najhlbšia tiesňava v Rakúsku. Vyformoval ju potok Őtscherbach a po celej jej dĺžke ju lemuje niekoľko vodopádov. 

Roklina je prístupná aj pre nenáročných turistov, nakoľko ňou vedie pohodlný chodník istený oceľovým lanom. Je tu množstvo mostíkov, ale žiadne rebríky lebo chodník vedie takmer horizontálne. Trasa je dlhá 14km a spolu s prestávkami trvá takmer 6 hod. 

Východzím miestom našej túry tiesňavou bude mestečko Wienerbruck. Chodníkom budeme pokračovať popri chatách Kollerbauer a Kaiserthron. Následne okolo vodopádu Lassingfall na miesto Stierwaschboden, kde sa nachádza vodná elektráreň. Chodník pokračuje ďalej tiesňavou na chatu Őtscherhias. Tu bude možnosť občerstvenia. Pol hodiny od chaty sa nachádza ďalší vodopád Mirafall. Cesta späť bude rovnaká až po najbližší smerovník, ktorý nás odkoní do ďalšej nemenej zaujímavej časti tejto tiesňavy s názvom Hintere Tormäuer. Na jej konci sa nachádza ďalšia elektráreň Erlaufboden, kde nás už bude čakať pristavené auto. 

 

Presný popis trasy:

Wienerbruck - Őtscherhias chata 4,9km/1:57hod

Őtscherhias chata - Mirafall vodopád 1,4km/30min (nepovinné)

Őtscherhias chata - Erlaufboden 6,6km/2:37hod

 

 

Nástupné miesta: Hodruša-Hámre, ZC, Hliník nad Hr., ZH, NB, BA 

Cena výletu (preprava, sprievod, mapa): 33€

Video z nášho posledného výletu: https://youtu.be/mKbZQMB3q_I

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac