Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

predĺžený víkend v Slovenskom raji | 5.-7.10.2018

Mám záujem (objednávkový formulár )


Slovenský raj bol medzi Národné parky na Slovensku zaradený až v roku 1988, a tak sa radí medzi najmladšie parky na našom území.

Vďaka malebným krasovým planinám a početným tiesňavám ho ročne navštevuje niekoľko desiatok tisíc návštevníkov, a to najmä v letnej sezóne. V období jari a jesene návštevnosť prudko klesá a turistické chodníky prestávajú byť preplnené a rady na rebríky v tiesňavách už tiež neexistujú.

Práve preto, aby sme si túto nádhernú prírodu vedeli vychutnať viac menej sami pre seba, rozhodli sme sa zavítať do tejto oblasti práve uprostred jesene. Veď príroda na jeseň je plná farieb, vzduch vonia tak akosi inak a voda v tiesňavach je sviežejšia. A práve tiesňavy, ktoré sú tak charakteristické pre Slovenský raj sme zaradili aj do nášho výletu vo forme okružných alebo prechodových túr.

 

PROGRAM:

1. deň: piatok - odchod v poobedňajších hodinách - ubytovanie sa

2. deň: sobota - prechodová túra tiesňavou Piecky (Piecky - Glac - Suchá Belá, ústie - Kláštorisko - Tomášovský výhľad - Spišské Tomášovce) - 18km/6 hod - možnosť skrátenia túry kratším chodníkom

večer je možnosť odbehnúť si do 100km vzdialených Košíc, kde práve v tomto termíne bude prebiehať festival Biela noc, ktorá je prehliadkou svetelných inštalácií od rôznych svetových i našich umelcov

3. deň: nedeľa - okružná túra Zejmarskou roklinou (Dedinky - Palcmanská Maša - Geravy - Dedinky) - 10km/3 hod

 

UBYTOVANIE:

penzion Lester v Spišských Tomášovciach (dvojposteľové a trojposteľové izby so sociálnym zariadením)

 

CENA PREPRAVY vrátane UBYTOVANIA na 2 noci bez stravy:

75€

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách