Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Svetová výstava Titanic v Brne | nedeľa, 17.3.2019

Mám záujem (objednávkový formulár )


Ak ste rovnako ako my nestihli túto istú výstavu poriadanú pred niekoľkými rokmi v Bratislave, táto príležitosť sa nám naskytá do konca marca v susednom Brne. Tentokrát si ju nenecháme ujsť a keď už budeme v Brne, okrem prehliadky zaujímavej expozície si v poobedňajších hodinách doprajeme aj prehliadku širšieho centra mesta. 

 

Výstava v priestoroch BVV

Expozíciu, ktorá putuje po svete už navštívili milióny návštevníkov. Predstavuje reálne priestory legendárneho plavidla, ktoré v roku 1912 kleslo na dno Atlantiku. Výstava predstavuje niekoľko stoviek originálnych exponátov, ktoré boli vytiahnuté z dna oceánu. Ďalej  návštevníci môžu prechádzať skutočnými kajutami, salónikmi a časťami strojovni lode Titanic.

Zaujímavý je tiež dotyk ľadovca, či možnosť vyfotografovať sa na prove lode, sťaby Jack s Rose. Pre deti je pripravená "Dobrodružná cesta za pokladom oceánu".

Atmosféru Titanicu dokonale približujú verné rekonštrukcie kajút i francúzskej kaviarne, ale tiež bezpečnostné dvere, telegraf a časť kotolne. Život na Titanicu spoznáme prostredníctvom artefaktov ako sú porcelán, nábytok a osobné predmety cestujúcich - šperky, kabelky, parfémy a oblečenie. (int)

 

Prehliadka mesta

V poobedňajších hodinách sa už presunieme do centra Brna, kde spoločne navštívime niekoľko pamätihodností a zaujímavosti mesta. Od hradu Špilberk, ktorý je dominantou celého mesta sa prejdeme smerom ku Katedrále sv. Petra a Pavla. Táto nádherná gotická stavba zdobí vrch Petrov. Odtiaľ je už iba na skok na Zelní náměstí, kde funguje mestské trhovisko už od stredoveku. Popri Starej radnici, najstaršej svetskej stavbe v meste sa dostaneme na hlavné Náměstí Svobody a pri originálnom orloji môžme skúsiť šťastie pri chytaní zvrchu padajúcej guličky. Podľa tradície vraj tomu, kto ju chytí prinesie šťastie. 

 

 

Vstupné na výstavu: deti do 5 rokov zdarma, od 6-15 rokov: 200CZK, senior 300CZK, dospelý: 350CZK

Cena prepravy ZH-Brno a späť: 26€

možnosť dohodnúť sa na nástupných miestach

 

viac fotiek nájdete tu: https://www.titanicvystava.cz/galerie-2

 

 

 

Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách