Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

Vianočný Krakow | streda, 19.12.2018 (2 miesta voľné)

Mám záujem (objednávkový formulár )


Vianoce ako všetci vieme sú najväčším kresťanským sviatkom v roku, no a Krakow je najväčším centrom katolicizmu v Európe. Tieto dve charakteristiky dávajú tušiť, že práve v tomto druhom najväčšom meste Poľska zažijete typické Vianoce na každom kroku dýchajúce kresťanskými tradíciami.

Na vianočnom trhu nájdete množstvo suvenírov ako sú ručne vyrábané vianočné ozdoby, výrobky z vosku alebo bižutériu zdobenú jantárom, ktorý je poľským národným kameňom. K tomuto vzácnemu drahokamu sa totiž viaže celá história krajiny i mesta Krakow.

Na svoje si prídu aj gurmáni, ktorí môžu ochutnať z typicky poľských národných jedál, ktorými sú bigos, žurek, či chlieb s masťou posypaný pečenou cibuľou, mletým alebo údeným mäsom. Z nápojov môžeme ochutnať aj špecialitku v podobe horúceho piva s rôznymi príchuťami.

Trhy sa odohrávajú v centre mesta na námestí nazývanom Rynek Glowny. Toto námestie je svojou veľkosťou najväčším v Európe a jeho história siaha až do polovice 13. storočia. Aj keď boli všetky väčšie poľské mestá počas druhej svetovej vojny neľútostne bombardované, Krakow bol ako zázrakom tejto skazy ušetrený. A aj vďaka tomu môžeme nádherné barokovo-renesančné budovy lemujúce námestie už od stredoveku obdivovať aj dnes.

Neodmysliteľnou súčasťou mesta sú aj fiakre s pohoničmi, ktoré nás prevezú širším centrom mesta. Klopot konských kopýt po dlaždiciach, vysvietené budovy navôkol a trúbenie trubača do všetkých štyroch svetových strán z okien veže Mariánskeho kostola, to všetko dotvára atmosféru historického Krakowa.

Určite sa to všetko oplatí zažiť a vidieť na vlastné oči!

 

PROGRAM:

odchod o 07:30 hod (parkovisko II.ZŠ v ZH)

od 11:30 - 14:30 hod pešia prehliadka širším centrom Krakowa

14:30 hod - 17:00 hod návšteva trhov na námestí Rynek Glowny

17:00 hod - odchod do ZH

do 21:30 hod - predpokladaný príchod

CENA za prepravu 9-miestnym autom: 35€

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách