Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

výstup na Glanzenberg - I.ročník expedície RC | sobota, 30.3.2019

Mám záujem (objednávkový formulár )


Po úspešnom nultom ročníku expedície RC modelov na vrch nad Banskou Štiavnicou organizujeme ďalší ročník tejto vydarenej akcie. 

Kým sa budú autíčka, pardón RC modely štverať na vrch Glanzenberg, my sa spoločne prejdeme náučným chodníkom, kde si cestou čo-to povieme o histórii tohto miesta i samotnej Banskej Štiavnici. 

Popri tajchoch Malá Vodárenská a Veľká Vodárenská sa miernym a krátkym stúpaním dostaneme k zrúcaninám hradu, ktorý tu stál v stredoveku a ktorý sa spolu s inými objektami stávajú v súčasnosti predmetom archeologického výskumu. 

Zo samotného vrchu je nádherný výhľad nielen na celé mesto Banská Štiavnica, ale aj na priľahlé kopce Paradajz, Tanád a Sitno. Pri dobrej viditeľnosti je možnosť uvidieť aj blízku Poľanu, či vzdialené Nízke a Vysoké Tatry. Pri schádzaní dolu do mesta budeme prechádzať popri výdobyvkách, ktoré sa tu povrchovo ťažili už pred takmer tisíckou rokov a sú zachované dodnes. 

 

Akcia je vhodná aj pre malé deti :-)

V prípade záujmu je možnosť opiecť si slaninku či klobásky pri jednom z prístreškov pod Glanzenbergom.

 

 

PROGRAM:

09:30 hod - odchod zo ZH

10:00 hod - štart modelov RC na Červenej studni v smere Náučného chodníka Glanzenberg (tajchy Malá a Veľká Vodárenská, Glanzenberg, Dolná Ružová ulica, námestie Sv. Trojice)

14:00 hod - po turistike možnosť krátkej prehliadky po meste s výkladom histórie

 

Cena prepravy: dobrovoľná :-)

Video z poslednej akcie: nájdeš tu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac