Snami Tour | potulky prírodou, výlety, turistika

výstup na Heukuppe (2007m) | sobota, 31.8.2019 (obsadené)

Mám záujem (objednávkový formulár )


Heukuppe (2007m)

je najvyšším vrchom vápencového pohoria Rax Alpe, vzdialeného od Viedne zhruba 70 km. Jeho názov sa dá doslovne preložiť ako kopa sena, zrejme podľa jeho zaujímavého tvaru. Na vrchol vedie niekoľko ferratových trás, my sa však vyberieme po bezpečných turistických chodníkoch. 

Auto zaparkujeme na parkovisku Hirschwang an der Rax (500m) tesne pod lanovkou Rax Sielbahn, ktorá nás vyvezie až do výšky 1547m na hornú stanicu Raxalpen-Berggasthof. Odtiaľ už budeme magistrálou putovať po celom hrebeni pohoria, míňajúc niekoľko chát. Prvou z nich bude Neue Seehutte, ktorá sa nachádza vo výške 1643m. Mierny stúpaním po hrebeni sa dostaneme k prvému vrcholu Predigstuhl (1902m). Odtiaľ už v diaľke bude vidieť na náš cieľový vrchol Heukuppe (2007m), od ktorého nás bude deliť už iba hodina. Predtým sa však ešte zastavíme na chate Karl Ludwig Haus (1804m), kde naberieme sily na konečný výstup. Neďaleko chaty sa nachádza aj malý kostolík Raxkirchlein. 

Zo samotného vrchu Heukuppe už zídeme rovnakou cestou späť a cez kľukatú cestu Schlangenweg sme už za necelú hodinu späť na parkovisku. 

Celá trasa je dlhá 14,5 km a zvládnuť by sme ju mali za 7 hodín aj s prestávkami na chatách. 

Pre každého účastníka bude na každej chate k dispozícii veľká mapa okolia s voľnými okienkami na pečiatky z navštívených chát. V prípade, že by neboli k dispozícii, máme prefotené kópie mapiek.

TRASA: Raxalpen-Berggasthof - chata Neue Seehutte - Trinksteinsattel – Predigtstuhl - chata Karl Ludvig Haus – Fuchslochsteig - Heukuppe - Raxkirchlein - chata Karl Ludwig Haus – Schlangenweg - chata Waxriegelsteig – parkovisko Prein Gscheid 

 

Keďže najvyššie prevýšenie celej túry si uľahčíme použitím lanovky, trasa vôbec nie je náročná. Budeme sa pohybovať po hrebeni s min. prevýšením 100-250m. Na čo však treba brať zreteľ je prudký zostup, ktorým prekonáme takmer 800m výškových metrov smerom dolu. 

 

Odchod zo ZH (parkovisko II.ZŠ): 05:00 hod

Cena prepravy: 33€ 

Cena jednosmerného lístka na lanovku: 16,50€

 

Foto z nášho posledného výletu:

http://www.snamitour.sk/galeria/heukuppe-raxalpe-26-8-2017

 


Chcem byť informovaný o pripravovaných výletoch a akciách

Suhlasím so spracovaním osobných údajov za účelom odosielania reklamných emailov - čítať viac